Beskid Żywiecki – Krawców Wierch

//Beskid Żywiecki – Krawców Wierch

Krawców Wierch(1080 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Żywieckim zlokalizowany pomiędzy przełęczami Glinka i Bory Orwaskie. Grzbietem tym przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny. Sam szczyt jest zalesiony, ale poniżej znajduje się hala Krawcula, z której rozpościera się panorama Beskidów i Małej Fatry. Tam też znajduje się Bacówka na Krawcowym Wierchu. Obszar ten należy do Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

Pogoda pięknie dopisała. Wspaniałe zimowe widoki, ośnieżone drzewa i szczyty Tatr w oddali.

Na szczycie Krawcowego Wierchu swoją legitymację odebrała nasza nowa młoda członkini 🙂 Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy 🙂

W Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu serwują wyśmienitą pomidorówkę 🙂 Polecamy!

Fot.: Sebastian Łasaj

W związku z tym, że ze względu na warunki drogowe dojazd do Przełęczy Glinka okazał się niemożliwy, skorzystaliśmy z dwóch alternatywnych wersji trasy:

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Działamy społecznie na rzecz promocji turystyki górskiej, zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Członków i sympatyków zachęcamy do wsparcia poprzez przekazanie 1% podatku. Będziemy wdzięczni. Środki przeznaczamy na dofinansowanie działalności, dzięki czemu możemy organizować wyjazdy w atrakcyjnych cenach. Przekazanie 1% nic nie kosztuje i jest proste w wykonaniu – wystarczy w odpowiednim polu formularza rozliczenia rocznego wprowadzić numer KRS naszej organizacji: 0000068103. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy 🙂

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.