Koprowy Wierch – Tatry Wysokie (Słowacja)

/, Galeria/Koprowy Wierch – Tatry Wysokie (Słowacja)

Kôprovský štít (wysokość podawana w literaturze od 2363 do 2367 m npm) jest dwuwierzchołkowym, zwornikowym szczytem położonym w Tatrach słowackich, w bocznej grani Krywania. Oferuje zdobywcom fantastyczną panoramę a zarazem jest mało uczęszczany. Dodatkową atrakcją są położone na prawie 2000 m Hińczowe Stawy.

Wstępnie planowaliśmy wyruszyć ze Szczyrbskiego Plesa, jednak w związku z idealną pogodą, brakiem ryzyka burz czy opadów, postanowiliśmy odwrócić kierunek tras i wystartować z Trzech Źródeł.

Na odcinku od Trzech Studniczek do Wyżniej Koprowej Przełęczy góry mieliśmy dla siebie prawie na wyłączność 🙂 Później turystów było już więcej – Słowacy, Polacy, Węgrzy. Na szczycie obyło się jednak bez większego tłoku i można się było nasycić widokami. Z wierzchołka roztacza się wspaniała panorama Tatr. Przy świetnej widoczności podziwiać mogliśmy między innymi Orlą Perć, Szpiglasowy Wierch, Mięgusze, Rysy, Wysoką, Hruby Wierch, Ciemnosmerczańskie Stawy, Wielki Hińczowy Staw,… Aż żal było wracać w doliny 🙂

Toczyliśmy też dyskusje, która z panoram piękniejsza: ta z Rysów, czy ta z Koprowego 😉

Fot.: Sebastian Łasaj

Zrealizowana trasa: Tri studničky – Hlinská dolina, ústie – Vyšné Kôprovské sedlo – Kôprovský štít – Vyšné Kôprovské sedlo – Horský hotel Popradské pleso – Popradské Pleso, zastavka

Zapraszamy na kolejne wycieczki w Słowackie Tatry. Jednocześnie przypominamy o wymogu posiadania certyfikatu covidowego przy wyjeździe na Słowację.

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.