2017 r. w kilku słowach…

//2017 r. w kilku słowach…

Za wspólnie spędzony czas w 2017 r. – dziękujemy!

Niedawno pożegnaliśmy 2017 rok. Wspólne zakończenie sezonu spędziliśmy w bajkowo białych, niezwykle ośnieżonych, ale też skutecznie zasypanych Bieszczadach. Ostatni wypad naszego Oddziału w góry zapadnie nam w pamięci dzięki niewiarygodnej ilości śniegu i klimatycznemu zakończeniu sezonu spędzonym przy świecach i cieple bijącym z kominka, bez prądu, bieżącej i ciepłej wody, za to ze świetnymi humorami.

Dziękujemy Wam za wspólnie przebyte kilometry. Razem zrobiliśmy blisko 30 różnych tras (jak sami wiecie często z różnymi wariantami i opcjami). Byliśmy na 17 wycieczkach jednodniowych i 3 wyjazdach wielodniowych. W tym roku chodziliśmy szlakami po górach w Polsce, na Słowacji, w Czechach i we Włoszech. Były to wypady w 16 różnych pasm górskich. Wspięliśmy się jeszcze wyżej – Piz Boè (3152 m n.p.m.) w Dolomitach! Mamy nadzieję, że doceniacie to, że nasze wycieczki są różnorodne i nie jeździmy co roku na te same trasy.

Początek roku to czas planów, stawiania sobie nowych celów. Dzięki wspólnej pracy udało nam się stworzyć plan wyjazdów na ten rok. Znajdziecie go na naszej stronie internetowej (tutaj). Mamy nadzieję, że zaangażujecie się i będziecie aktywnie uczestniczyć we wszystkich wyjazdach. W 2017 r. było nas 382 osoby. Niezdecydowanych – zapraszamy!

W listopadzie relacją z wyjazdu w Dolomity rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych spotkań i prelekcji o tematyce górskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie.

Jeśli macie czas i chcecie posłuchać kolejnych ciekawych opowieści warto przyjść i razem z nami przy ciepłej kawie lub herbacie poznać nowe miejsca. Terminy najbliższych spotkań już wkrótce w aktualnościach na stronie i facebooku.

Dziękujemy Panu Jerzemu Cieślawskiemu i cieszymy się, że dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy mu przyznać tytuł Honorowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W 2017 r. otrzymał również wraz z Panem Józefem Berniszem Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi Dla Rozwoju Turystyki.

Do zobaczenia na wspólnych szlakach i trasach!

w imieniu Zarządu Oddziału Jaworzno

Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

Monika Nowak (Szałyga)

A w swoim i Darka imieniu tym zdjęciem dziękujemy wszystkim (nie tylko tym uwiecznionym powyżej) koleżankom i kolegom z naszego Oddziału – przyjaciołom i dobrym duszom ze wspólnego szlaku za dobre słowa przed i po, za życzenia i za obecność 🙂

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.